Spoločenské trapasy...

...alebo čomu sa vyvarovať na spoločenských udalostiach

Každá spoločenská udalosť si vyžaduje pravidlá spoločenskej etikety a určitý bontón - výber správnych spoločenských šiat, správanie a celkový vzhľad. Stalo sa vám niekedy, že ste sa stali svedkami, alebo nebodaj účastníkmi totálneho trapasu? Či už chcete, alebo nie, spoločenské trapasy sa občas stávajú. Buď ste ich priamymi účastníkmi, alebo v lepšom prípade len pozorovateľmi. Myslím, že tú druhú alternatívu by každá z vás milé dámy uvítala radšej. Takže čomu sa vyvarovať a ako predísť trapasu?

Máte trošku nadváhy? No a?

Cítite sa trošku pri váhe? Chceli by ste pôsobiť štíhlejšie? Je zopár „trikov“ ako to môžete dosiahnuť. No jednoznačne nenaťahujte na seba spoločenské šaty, ktoré sú vám o dve čísla menšie, zbytočne by ste pútali na seba pozornosť.

V takýchto šatách by ste:Neprimerané spoločenské šaty

  • pôsobili komicky
  • sa jednoznačne necítili pohodlne
  • nielen vy ale aj vaše šaty mohli kedykoľvek prasknúť

Ups! Chýba vám azda žiletka?

Neoholené podpazušieKedysi sa na to nekládol veľký dôraz, ba priam to bolo v móde... No v dnešnej dobe je to pre dámy, ktoré sa ukazujú na spoločenských udalostiach, skôr nevkusné. Vyvarujte sa ochlpeniu v podpazuší a na nohách! Hlavne ak si na seba plánujete zobrať spoločenské šaty, pri ktorých sú tieto partie viditeľné. Hoci je to zdĺhavé a otravné, určite nezabudnite zopár hodín pred plesom na svoj "žiletkový rituál" dámy.

Ejha! Žeby priveľký výstrih?

Ak máte pekné poprsie, prečo ho zakrývať? Kľudne si môžete zvoliť šaty s pekným a sexi výstrihom, no dávajte si pozor, aby váš výstrih nebol až príliš veľký. Aj keď na jednej strane tým môžete pánom ulahodiť, na druhej si môžete naozaj veľmi poškodiť.

Spoločenské šaty s priveľkým výstrihom

Málo času na úpravu vlasov?

Ale čo to? Žeby nedostatok času na kaderníka? Ak sa chystáte na spoločenskú akciu a máte odrastené korienky vlasov, ktoré nechcete opäť farbiť farbou, použite aspoň farebný šampón. Nie je nič horšie ako ísť do spoločnosti v prekrásnych šatách a na hlave ako keby po výbuchu... Vlasy tvoria neoddeliteľnú súčasť Vášho celkového vzhľadu, tak neberte to na ľahkú váhu. Nezabúdajte, vlasy majú byť vašou ozdobou a nie príťažou...

Zlý spoločenský účes

Ako sa popasovať so spoločenským trapasom?

Väčšinou sa človek dostane do trápnej situácie, keď to najmenej očakáva. No ak táto situácia nastane, je potrebné sa z nej dostať ako „víťaz“.

Nech sa Vám prihodí akýkoľvek trapas, najlepšie bude ak sa nad tým pousmejete a budete jednať s chladnou hlavou. Poprípade na svoju adresu zavtipkujte, že aká ste nešikovná, je to vždy lepšie riešenie ako nezmyselný útek a schovávanie sa...
Ak náhodou niekoho oblejete, oprskáte či pri tanci nebodaj postúpate partnerovi na nohy, najlepšie bude, ak sa s úsmevom a rozvahou ospravedlníte.