Plesové šaty

Plesová sezóna je už predo dvermi a Vám milé dámy nastáva príjemná povinnosť – výber plesových šiat. Ak chcete zažiariť a zapôsobiť na ostatných, nechajte si poradiť a inšpirovať sa našimi radami...

Päť základných krokov ako sa stať kráľovnou plesu

 1. Plesové šatyPlesové šaty si voľte podľa typu Vašej postavy, nie o 2 čísla menšie či väčšie, pôsobilo by to totiž nevkusne.
  • - vysoké a štíhle dámy si môžu na seba dovoliť takmer akékoľvek plesové šaty
  • - nižšie dámy by mohli zvoliť spoločenské šaty v páse predelené a topánky na vyššom podpätku, tým by ste mohli vyzerať opticky o pár centimetrov vyššie
  • - pre ženy s menším poprsím je vhodné vybrať spoločenské šaty brošňou alebo inou ozdobou na vrchnom diele šiat, ak chcete šaty s výstrihom, tak len s miernym a použite push-up alebo silikónovú nalepovaciu podprsenku.
 2. Make-up a líčenie výrazne s použitím lesklých alebo trblietavých materiálov, účes môže byť aj extravagantný, no ak sa obávate sama na sebe „experimentovať“, zverte sa do rúk profesionálom.
 3. Doplnky ako náušnice, náhrdelníky, náramky či prstene voľte z jedného materiálu a štýlu, či už zo striebra, zlata alebo bižutériu, hlavne tieto materiály nekombinujte navzájom, nehodí sa to. Doplnky by mali Váš vzhľad doplňovať, nie dominovať mu, takže nepreháňajte to s nimi.
 4. Topánky s uzavretou špičkou, farbou vhodne dopasované k plesovým šatám, ktoré môžete doplniť o gélové vložky do topánok pre pohodlnejšie tancovanie.
 5. Zažiarte nielen správnym výberom šiat na ples, ale aj celkovým výzorom – eleganciou, spoločenskou etiketou, tancom a v neposlednom rade prekrásnym a očarujúcim úsmevom.

Ples a tanec patria k sebe

Neodmysliteľnou súčasťou plesov je hudba a tanec.
Tanec je svojím spôsobom určitý druh komunikácie medzi dvoma ľuďmi. Kedysi sa hovorilo, že ľudia ktorí si rozumejú pri tanci, rozumejú si aj v živote. Klasickými tancami na plesoch sú viedenský a anglický valčík, tango, polka a mnoho ďalších...

Plesové tance