Spoločenské šaty na stužkovú slávnosť

Stužka na stužkovú slávnosťStužková slávnosť – nezabudnuteľný okamih pre nejedného maturanta. Je to brána pred ktorou končí váš život tínedžera a za ňou začína život plný nových zážitkov a dobrodružstiev vo “svete” dospelých. Spoločenské šaty tvoria vstupenku do tejto brány...

Šaty na stužkovú

Ako vybrať šaty na stužkovú?

V dnešnej dobe sa pripravujú rôzne typy stužkových slávnosti, či už za prítomnosti rodičov, alebo na spoločnom výlete triedy. Vo väčšine prípadov, však stále prevládajú prípravy „klasickej“ stužkovej slávnosti, kedy sa Vy, milé dámy, meníte v spoločenských šatách na krásne a elegantné dámy a chalani na jemných džentlmenov.

Väčšina z Vás, milé dámy, sa po prvýkrát chystáte zakúpiť si spoločenské šaty na Vašu významnú udalosť, na ktorej určite chcete aj zaujať. No nakoľko nemáte skúsenosti s kúpou, poniektoré sa radíte so svojimi známymi, s rodičmi alebo blúdite po rôznych fórach...

Táto stránka a tento článok je určený práve pre Vás. V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že stužkovú slávnosť máte len raz za život a na takúto udalosť je potrebné sa aj pekne a elegantne „nahodiť“.

Vzhľadom k tomu, že ste mladé, krásne a plné elánu, pri výbere krásnych spoločenských šiat sa medze nekladú. Je len na Vás, či chcete šaty s výstrihom, či bez, tzv. princeznovské alebo krátke, no berte ohľad na typ Vašej postavy a na to aký štýl sa Vám viac hodí, aby šaty, ktoré si vyberiete pôsobili ako keby boli ušité práve na Vaše miery. Ak neviete aký ste typ postavy, odporúčame sa Vám pozrieť na článok Spoločenské šaty podľa typu postavy, kde sú vo všeobecnosti vysvetlené typy postáv a ako ich opticky „upraviť“.

Hľadáte šaty na stužkovú slávnosť?

Chcete byť IN? Tromfnúť spolužiačky? V ponuke máme širokú paletu spoločenských šiat od dizajnérov, ktorí patria medzi najlepších. Dennodenne vám prinášame a aktualizujeme nové ponuky spoločenských šiat v našom eShope Spoločenské šaty Online. Je z čoho si vyberať, tak neváhajte a navštívte našu online predajňu spoločenských šiat.

Šaty na stužkovú pre rodičov

Chystáte sa na stužkovú slávnosť svojho dieťaťa? Zháňate spoločenské šaty, ktoré by sa vám hodili?
Majte na pamäti, že je to veľký deň vašej ratolesti, takže ona má byť stredobodom pozornosti. Pri šatách na stužkovú pre rodičov neodporúčame hlboké výstrihy, výstredné rázporky či priliehavé šaty, ktoré by zbytočne pútali pozornosť druhých. Ale na druhej strane, prečo nezaujať elegantnosťou? Ak chcete svoje dieťa reprezentovať v čo najlepšom svetle, zvoľte dlhé večerné šaty s ramienkami alebo ak obľubujete nohavice, vhodný je aj nohavicový kostým. K tomu topánky s uzavretou špičkou. Nechajte sa inšpirovať našim eShopom Spoločenské šaty Online, kde nájdete množstvo krásnych spoločenských šiat vhodných aj pre rodičov.

Stužková slávnosť kedysi a dnes

Stužková slávnosťZamysleli ste sa niekedy nad tým, kedy a kde vlastne táto spoločenská udalosť vznikla? Stužková slávnosť je u nás pomerne mladou tradíciou. Prvá stužková slávnosť sa konala na baníckej škole v Banskej Štiavnici po prvej svetovej vojne. Bola to udalosť, ktorej sa zúčastnili len študenti a zopár pedagógov, zväčša triedny učiteľ a riaditeľ školy. Postupom času sa začali pozývať aj rodičia, celý učiteľský zbor a neskôr aj partneri. Kedysi sa stužkové slávnosti konali v telocvičniach, ktoré si študenti sami ozdobili. Obsluhovali ich vybraní žiaci z nižšich ročníkov, pre ktorých to bola česť takto si uctiť svojich starších spolužiakov. Slávnostné jedlo varili kuchárky zo školskej jedálne. Tradícia, ktorá pretrváva aj dodnes, je odovzdávanie zelenej stužky – symbol mladosti a nádeje. Za študentskú hymnu sa stáročia po všetkých krajinách pokladá pieseň Gaudeamus igitur, čo v preklade znamená Radujme sa. Táto hymna sa spieva počas graduačného ceremoniálu. Neodmysliteľnou súčasťou stužkových slávností v posledných desaťročiach je nám všetkým známa a nezabudnuteľná pesnička od Elánu – Stužková. V poslednom čase sa do obľuby dostáva – stužková v zahraničí. Maturanti strávia svoju “stužkovú” týždňovým pobytom pri mori so svojim triednym/triednou, kde im učiteľ symbolicky odovzdá zelené stužky.

Na záver

Prajem Vám veľa krásnych a neopakovateľných chvíľ strávenych v tento nezabudnuteľný večer v  kruhu vaších najmilších, na ktoré budete stále s radosťou spomínať, zároveň úspešný štart do nového života plného nových možností.