Make-up k spoločenským šatám

Líčenie na stužkovú slávnosť, svadby a iné spoločenské akcie

Make-upSpoločenské líčenie si vyžaduje rovnakú pozornosť ako správny výber šiat. Nechajte sa zveriť do rúk profesionálnej kozmetičky alebo ak sa chcete nalíčiť sama, očné tiene voľte podľa farby očí, vlasov a spoločenských šiat. Spoločenský make-up má jedno zásadné pravidlo, buď sa zvýraznia oči alebo pery, nie oboje. Najvýhodnejšie je zvýrazniť oči a na pery sa pre mladé dámy odporúča použiť lesk a pre zrelšie dámy jemný rúž.

Pri stužkových slávnostiach, milé slečny, musíte dbať na to, že nakoľko vás čaká pestrý program a sem tam bude potrebné sa aj kvôli scénkam, v ktorých budete vystupovať prezliecť, neodporúčajú sa používať trblietky pri líčení ale ani do vlasov.

Líčenie podľa typu očí

Líčenie podľa typu očí

  • Okrúhle oči - opticky ich predlžíte tým, že očnú linku nanesiete od vnútorného kútika k vonkajšiemu. Pri vonkajšom kútiku oka očnú linku zvýrazníte, hrubšou vrstvou očnej linky.
  • Veľké oči - používajte matné tmavšie farby. Očné tiene nanášajte do stratena smerom k vonkajším kútikom očí. Zvýraznite aj dolný okraj mihalníc čiernou ceruzkou.
  • Hlboko položené oči - od vnútorného kútika oka k obočiu naneste očný tieň svetlej farby. Tvar oka zvýraznite linkou iba na vonkajšom kútiku oka. Očnou riasenkou opticky zvýraznite očné partie.
  • Blízko posadené oči - pri vnútornom kútiku oka použite veľmi svetlé farby. Smerom k vonkajšiemu kútiku oka farbu očných tieňov stupňujte – využitím tmavších odtieňov a nanášajte smerom nahor a okolo vonkajšieho kútika oka. Očnú linku zosilníte od stredu mihalníc k vonkajšiemu kútiku oka. Obočie pri koreni nosa vytrhajte a zvýraznite.
  • Oči posadené ďaleko - očný tieň naneste na vnútornú časť očného kútika a rozotrite smerom nahor k obočiu. Očnú linku od koreňa nosa naneste silnejšie, od stredu oka jemnejšie a ukončíte pred vonkajším očným kútikom. Obočie dokreslíte tak, aby siahalo čo najbližšie ku koreňu nosa. Tým oči opticky priblížite.

Videokurzy make-upu a líčenia

Vďaka profesionálnej kozmetičke Monike Hüblerovej a v spolupráci s firmou Trucco Professionals vám prinášame naozaj hodnotné videokurzy, z ktorých si môžete zobrať cenné tipy ako si urobiť kvalitný make-up a líčenie.

Základom dobrého líčenia je make-up. Na to netreba zabúdať a hlavne... treba ho vedieť správne naniesť.

Určite s nami budete súhlasiť, že azda najuniverzálnejšou formou líčenia na spoločenské akcie je dymové líčenie.

A nemenej krásny štýl líčenia vám prinášame aj v ďalšom videu.

História make-upu a líčenia

Make-up v starovekuUž ženy doby kamennej využívali rôzne prírodné suroviny, ktorými si mazali pery a tvár. V starom Egypte sa prikladal veľký dôraz na líčenie. Túžba starovekých Egypťaniek páčiť sa bola natoľko silná, že nedbali na svoje zdravie. Totiž látky, ktoré vo vtedajšej dobe používali na líčenie boli zdraviu nebezpečné. Na mihalnice a obočie používali prášok z uhlia alebo zlúčeniny rôznych kovov. Pery si farbili červenou farbou z istého druhu slimákov. Zároveň verili, že čím viac sa budú krášliť, tým viac sa budú páčiť bohom.

Make-up v stredovekuV stredoveku do módy prišla výrazne bledá pleť. Používali rôzne prostriedky na dosiahnutie bledého efektu. Snáď k najdrastickejším patrilo prikladanie pijavíc k tvári na odsatie krvi. Na tvár si lepili pehy krásy rôznych tvarov ako kvety, zvieratká či kolieska.

Make-up v súčasnostiV dnešnej dobe je líčenie neoddeliteľnou súčasťou každej ženy, no našťastie pre nás milé dámy, sú výrobky určené na líčenie v dnešnej dobe neškodné.

Neexistujú škaredé ženy, iba ženy, ktoré nevedia, ako si dopomôcť ku kráse. Krásu a zdravie treba pestovať denne a pravidelne. Racionálnym stravovaním sa, pravidelným a účelným cvičením a v neposlednom rade dostatočným spánkom.